4.4.2018

Taky někdy míváte pocit, že namísto kanceláře jste se po ránu ocitli v džungli a nikdo vám nedal návod na přežití? Kabely se povalují jako hadi po podlaze, prolézají různě mezi stoly a vzájemně se proplétají, jako by se chtěly spojit do jednoho obřího kabelu? Při otevření šuplíku jen stěží identifikujete jeho obsah, který někdy sám a bez varování vyskočí na podlahu?

Zajisté ne všichni si někdy připadají jako cizinci mezi všemi těmi věcmi, které pro svou práci potřebují.  Ať už patříte do první nebo druhé skupiny, přinášíme vám pár vychytávek, kterými si pobyt v kanceláři můžete zpříjemnit. Navíc díky těmto vychytávkám pomůžete i přírodě. Jak? Lehce – mnoho vychytávek vyrobíte recyklací už použitých věcí.

Šuplík – ta pravá džungle

Pokud stále hledáte drobné věci v šuplíku, využijte kelímky od jogurtů. Spojte je tavnou pistolí do požadovaného tvaru a vytvořte místo pro své drobnosti. Neposedným kablíkům (např. od nabíječek telefonu nebo sluchátek) udělejte útulný domeček z rolí od toaletního papíru. Stačí je pouze oříznout na požadovanou výšku, slepit k sobě izolepou a vertikálně postavit do šuplíku. Nebo roličky označte typem přístroje, ke kterému kablík patří, a po kusech uložte na požadované místo.

Stává se vám, že občas vytáhnete kabel od tiskárny místo požadované nabíječky na notebook? Snadno tomuto omylu předejdete, když kabely označíte barevnou páskou.

Sluneční brýle i sluchátka vždy po ruce

Máte rádi čistý stůl? Pomocníkem vám budou klipsny, které jednoduše přichytíte na kraj stolu a všechno, co potřebujete mít po ruce, do nich zavěsíte. Brýle, sluchátka i kabely klipsny udrží a na stole zavládne pořádek.Rádi využíváte při práci nástěnku, nebo si tvoříte vision board? Ale v kanceláři nemáte tolik prostoru pro její umístění? Zapomeňte na klasickou desku, která visí na stěně. Natřete stěnu magnetickou nebo tabulovou barvou a místo pro vaše nápady je hotovo. Stejně tak tyto barvy dobře drží na nábytku, což vaší skříni umožní stát se vaším každodenním pomocníkem k dosažení vašich cílů.

Zapomeňte na špinavou klávesnici

Neumíte si představit ráno bez kávy nebo čaje v kanceláři? Nápoje si můžete v klidu vychutnat u počítače s omyvatelnou klávesnicí bez obav, že ji polijete a zničíte.

Používáte klasickou klávesnici a už vás rozčilují nečistoty, které se zachycují v mezerách? Udělejte si vlastní čisticí gel. K výrobě potřebujete štětec, disperzní lepidlo, borax a vodu. Nalijte 250 ml vody do jedné misky a dejte do ní jednu kávovou lžičku boraxu. Štětcem všechno rozmíchejte, dokud se borax nerozpustí. Do druhé misky vlijte 125 ml vody a přidejte celé disperzní lepidlo. Směs důkladně rozmíchejte. Pokud chcete mít gel barevný, přidejte do lepidla s vodou potravinové barvivo (ale vyhněte se zelené barvě). Obě směsi spojte a stále míchejte, dokud nezískáte požadovaný gel. Nakonec slijte přebytečnou vodu a můžete začít čistit.  

Jaké fígle máte vy ve své pracovní „džungli“ alias kanceláři? Pochlubte se v komentářích pod článkem.

Neztrácejte čas – začněte hledat.

Hana Šormová