5.12.2018

Začal advent a předvánoční atmosféra povážlivě houstne. Mimo jiné to znamená, že nastal čas začít přemýšlet o tom, čím letos obdarujeme své blízké, a ruku v ruce s tím pochopitelně vyvstává i otázka financí. Nějaký ten přivýdělek by v prosinci uvítala většina z nás, naštěstí cesta k němu není nijak složitá. Stačí si najít šikovnou brigádu – třeba pěkně stylově s vánoční tematikou.     

Jaké jsou možnosti? Budete hlavně prodávat – na vánočních trzích, u stánku s kapry nebo u stromků. Ale dají se ulovit i docela kuriózní nabídky.

  1. Kurýr

Předvánoční shon nemají jen obchodníci – otáčet se musejí i dopravci, kteří všechny ty dárky rozvážejí. Pomocná ruka u volantu se proto hodí snad každé přepravní firmě. Pokud si netroufáte přímo do kabiny řidiče nebo nedisponujete potřebným řidičským oprávněním, můžete zkusit alespoň brigádu na pozici vykládky kamionů. Je sice fyzicky náročnější, ale tělesná zdatnost je zároveň v podstatě to jediné, co je k výkonu této práce potřeba, navíc většinou pracujete jen pár hodin denně za velice slušnou mzdu.

  1. Balení dárků

Naopak jemnou motoriku uplatníte v případě, že odpovíte na inzerát pro „baliče“. Firmy, které se zabývají profesionálním balením dárků, mají právě před Vánocemi žně. Jistě jste si už všimli front, které se u jejich stánků v nákupních centrech v těchto dnech tvoří – většina proto hledá další pomocníky (a samozřejmě i pomocnice). Velmi příjemná brigáda jako dělaná pro manuálně zručné jedince s citem pro kreativitu.

  1. Prodejce

Vánoční trhy se naplno rozběhly a je potřeba, aby u stánků někdo obsluhoval zákazníky.  Pokud jste komunikativní a nevadí vám postávat celý den venku (za každého počasí, samozřejmě), pak si těch pár týdnů zbývajících do Štědrého dne můžete zpestřit třeba u pultíků s perníčky, ozdobami na stromeček, svíčkami nebo dekoracemi. Všechno to šílenství pak vyvrcholí jen několik dní před Vánocemi, když se v ulicích objeví kádě s kapry. To sice není činnost vhodná pro citlivější jedince (a navíc potřebujete značnou otrlost a fyzickou zdatnost, i proto se sekáčkem v ruce spatřujeme většinou muže), zato si za pouhé dva tři dny můžete přijít na slušnou odměnu.

  1. Profesionální Santa Claus

Pokud se vám nechce mrznout na zasněžených náměstích a celý den si hřát ruce o kelímek se svařeným vínem, není třeba zoufat. Vánoční brigádu můžete docela dobře vykonávat i v interiéru, stačí se poptat nebo porozhlédnout. A některé z nich vás mohou nakonec i docela bavit. Jste-li veselá kopa, co takhle se převtělit do Santa Clause a v červeném kostýmu bavit kolemjdoucí? Má to hned dvě hlavní výhody. Jednak dostanete odměnu za to, že de facto neděláte nic jiného, než chodíte sem a tam, ale hlavně: nemusíte se obávat, že by vám byla zima.

  1. Lyžařský instruktor

Dárky máte vyřešeny a chcete raději před tím vánočním šílenstvím trochu utéct? Spojit příjemné s užitečným – tedy odpočinek a zároveň přivýdělek – můžete i na horách. Pro ty, kteří nedočkavě vyhlížejí první sníh, aby už už mohli nazout lyže nebo snowboard, je tu možnost zkusit si letos aspoň na pár dní zpestřit svůj pobyt na horách ve funkci lyžařského instruktora. Budete sice mít zodpovědnost za skupinu nezkušených začátečníků, lyžování si ale i tak užijete do sytosti a ještě vám na účtu přistane nějaká ta koruna. „Instruktorské“ brigády navíc většinou zahrnují i benefity v podobě ubytování zdarma. A pokud se vám nechce odjíždět na hory? V prosinci se ve většině velkých měst pro veřejnost otevírají zimní kluziště, kde jako instruktor ledního bruslení přijdete určitě vhod.

Kompletní přehled vánočních brigád najdete samozřejmě i tady na Airjobs. Tak vybírejte, než budou ta nejlepší místa pryč!